DARBUKA DERSLERİ (11.BÖLÜM)
DARBUKA DERSLERİ (11.BÖLÜM)
Müzik güncellenmiş 3 yıl önce

DARBUKA DERSLERİ (11.BÖLÜM)

İddaa ediyoruz! Youtube'un en keyifli enstrüman derslerini biz veriyoruz! <br><br>Mert Er'in sunumunu gerçekleştirdiği darbuka derslerimizde sıfırdan başlayıp zamanla kendinizi ne kadar geliştirdiğinizi göreceğiniz, aynı zamanda ders esnasında sıkılmayacağınız samimi videoları sizlerle paylaşıyor olacağız.<br><br>Bu bölümümüzde kapalı vuruş egzersizleri ve solo atma tekniklerini başlangıç olarak sizlerle birlikte paylaştık.

1. Darbukalog (11.Bölüm) – Kapalı Vuruşlar Ve Solo – Sıfırdan İleri Seviye Darbuka Dersleri

2. Darbukalog (11.Bölüm) – Kapalı Vuruşlar Ve Solo – Sıfırdan İleri Seviye Darbuka Dersleri

Darbukalog (11.Bölüm) – Kapalı Vuruşlar Ve Solo – Sıfırdan İleri Seviye Darbuka Dersleri

Herkese merhaba ben Mert. Kanalımıza hoş geldiniz. Derslerimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Umarım faydalı oluyordur ve memnunsunuzdur. Geçen hafta kapalı vuruşların üzerinde durmuştuk.

Kapalı vuruşları hatırlatmak gerekirse eğer sol elimizle işaret(1) tek vuruşu ve yüzük(3) tek vuruşu yapıyorduk.

Bir de tırr vuruşları hakkında konuşmuştuk.

Bu hafta geçtiğimiz haftalarda verdiğimiz ödevler ve işlediğimiz başlıkları karıştırırarak yeni çalışmalar elde edeceğiz. Her zaman dediğim gibi bileklerinizi açmak için ve güçlendirmek için söylediğim gösterdiğim çalışmaları ihmal etmeden yapmaya devam edin ki darbuka çalışırken yorulmayın ve bilekleriniz güçlensin.

İşaret (1) – yüzük (3) – işaret (1) – yüzük (3) – dum şeklinde bir ritim çalışmıştık geçtiğimiz derslerde bu derste ise bu ritmin içine kapalı vuruşları ekleyeceğiz ve yeni bir ritim oluşturacağız.

‘’ İşaret (1) – yüzük (3) – işaret (1) – yüzük (3) ‘’ vuruşlarını kapalı şekilde yapacağız ve sonunda tokat hareketini vuracağız.

Bu hareketi çalışmanız ve hızlanmanız gerekiyor sıkça tekrar yapın. Pratik yapın. Neden yapamıyorum diye karamsarlığa düşmeyin. Videoları takipte kalın ve bolca pratik yapın. Yavaş yavaş olacak merak etmeyin.

Bu haftadaki dersimizin sonuna geldik. Diğer derslerde görüşmek üzere...

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Follow Us on Facebook