Davul Öğreniyorum (5. Bölüm) - Motto Müzik
Davul Öğreniyorum (5. Bölüm) - Motto Müzik
Müzik güncellenmiş 2 yıl önce

Davul Öğreniyorum (5. Bölüm) - Motto Müzik

Davul Öğreniyorum (5. Bölüm) - Motto Müzik
ABONE OLUN ►http://goo.gl/2IVp1m
Onur Akça ile Davul Öğreniyorum dersleri devam ediyor. Bu hafta metronomun ne olduğunu ve egzersizlerimizi metronom ile nasıl yapacağımızı basitçe göstereceğim.

Bizi Sosyal Medya Hesaplarımızdan Da Takip Edebilirsiniz

Facebook ► https://www.facebook.com/mottomuzik
Twitter ► https://www.twitter.com/mottomuziktv
Instagram ►https://www.instagram.com/mottomuzik

Motto Müzik YouTube'dan yayın yapan bir müzik kanalıdır. "Gitar nasıl öğrenilir?" "Davul nasıl çalınır?" "Kulaklık alınırken nelere dikkat edilir?" "Ses sistemi kurulurken nelere dikkat edilir?" gibi sorularınızın profesyonelce yanıtlandığı ve aynı zamanda müzik dünyası hakkında en güncel haberlerin de barındığı, ünlülerle söyleşilerin de bulunduğu kısacası müziğin her yerinde olan bir YouTube kanalıdır.

Siz de videoların altına yorum yaparak eğitmenlerimiz ve uzmanlarımız ile iletişime geçebilir, müzik ile ilgili aklınızdaki soru işaretlerinden arınabilirsiniz.

1. Davul Öğreniyorum (5. Bölüm) - Motto Müzik

2. Davul Öğreniyorum (5. Bölüm) - Motto Müzik

Motto müzikten herkese merhaba. Bu hafta size çalışacağınız egzersizleri metronomla nasıl çalışacağınızı göstereceğim. Telefonunuza metronom aplikasyonu indiriniz. Duyduğumuz ince ses bize ölçü başını yani birinci vuruşu gösteriyor. 4/4'lük düzen üzerinden çalışıyoruz. 1-2-3-4 diye saymaya devam ediyor. Peki egzersizlerimizi bu 4/+'lük düzen üzerinden nasıl çalacağız ? Önce forte pianoya bakalım. Metronomu açtıktan sonra mutlaka bi süre bekleyin. Şu anda dakikada 60 tane vuruş yapan metronomla çalışıyorum. Bi süre dinliyorum. Şimdi 4/4'lük nota üzerinden gidiyorum. Yani 1 kere vuracağım, 3 vuruş bekleyeceğim. Sağ ve daha sonra sol elle uyguluyorum. Davul vurmalı bir enstrüman olduğu için 1 vurup sanki ses uzuyormuş gibi 3 vuruş bekliyoruz. Yani o vurduğumuz vuruşun değeri 4 vuruş oluyor. 60 metronomda çalışmamızın nedeni gerçekten yavaş ve konsantre olmamızı sağlayacak bir tempo olduğu için. Sağ elinizle yavaş yavaş çalıştıktan sonra sol elinizi belki 5 dakika belki 10 dakika daha fazla çalıştırmaya özen gösterin. tekrar yapalım. Bu sefer sağ ve sol elimi ayrı ayrı çalıştıracağım. Bu egzersizi diğer egzersizlerimizle birleştirmemiz gerekiyor. Metronomun önünde çalmaya koşmak, gerisinde çalmaya ise çekmek deriz. Metronomun üstünde çalmaya çalışın. Piano Piano, forte forte ve piano forte ile uyguluyoruz. Forte fortede dikkat etmemiz gereken birkaç nokta var. Bir tanesi aynı noktaya vurmak, diğeri bütün vuruşların aynı kuvvette olmasını sağlamak ve time tutturmak. 

Unutmayın hemen hızlanmak yok. 60 ppm de başlayın ve yavaş yavaş ilerleyin. Bu haftalık dersimizin sonuna geldik. Motto müzik kanalına abone olun derslerimizi takip edin. Haftaya görüşmek üzere.. :))

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Follow Us on Facebook