Davul Öğreniyorum (6. Bölüm) - Motto Müzik
Davul Öğreniyorum (6. Bölüm) - Motto Müzik
Müzik güncellenmiş 2 yıl önce

Davul Öğreniyorum (6. Bölüm) - Motto Müzik

ABONE OLUN ►http://goo.gl/2IVp1m
Bu videoda vuruş ve notalara çalışıyoruz.

Bizi Sosyal Medya Hesaplarımızdan Da Takip Edebilirsiniz

Facebook ► https://www.facebook.com/mottomuzik
Twitter ► https://www.twitter.com/mottomuziktv
Instagram ►https://www.instagram.com/mottomuzik

Motto Müzik YouTube'dan yayın yapan bir müzik kanalıdır. "Gitar nasıl öğrenilir?" "Davul nasıl çalınır?" "Kulaklık alınırken nelere dikkat edilir?" "Ses sistemi kurulurken nelere dikkat edilir?" gibi sorularınızın profesyonelce yanıtlandığı ve aynı zamanda müzik dünyası hakkında en güncel haberlerin de barındığı, ünlülerle söyleşilerin de bulunduğu kısacası müziğin her yerinde olan bir YouTube kanalıdır.

Siz de videoların altına yorum yaparak eğitmenlerimiz ve uzmanlarımız ile iletişime geçebilir, müzik ile ilgili aklınızdaki soru işaretlerinden arınabilirsiniz.

1. Davul Öğreniyorum (6. Bölüm) - Motto Müzik

2. Davul Öğreniyorum (6. Bölüm) - Motto Müzik

Motto müzik kanalından herkese merhaba. 

Bir önceki dersimizde vuruş, tutuş ve metronom üzerinde çalışmıştık. Bu hafta size temel olarak enstrümanlarımızı çalmamızı sağlayan notalardan bahsedeceğim. 60 metronomla başlıyoruz. Unutmayın yavaş çalışmaya başlamamız gerekiyor. Mutlaka dinleyin. Vuruşları içinizde hissetmeye çalışın. Şimdi 4/4'lük notamıza başlayacağım. 4'lük notayı çalmaya başlıyorum.. Geçen hafta size 4/4'lük notanın nasıl çalınacağını öğretmiştim. Bu hafta da 2/4'lü, 1/4'lük, 1/8'lik ve 1/16'lık notaları göstereceğim. Şimdi 2/4'lğkle devam ediyorum.. 4/4'lük notamızda 1 vurup 3 vuruş bekliyorduk. 2/4'de ise 1 vurup 1 bekliyoruz. Sağ elle daha sonra sol elle çalıyoruz. Daha sonra ise bi sağ bi sol elle çalışıyoruz.. Yanlış çaldığınızı ya da kaçırdığınızı düşünüyorsanız mutlaka egzersiz yapın. Şimdi 1/4'lük notadan bahsedeceğiz. Tekrar 60 metronomu açıyorum. 4 vuruş yapıyoruz. Geçen derste de söylediğim gibi uruşlarınızın aynı şiddette ve aynı noktada olmasına dikkat edin ve zamanlamanıza dikkat edin. Şimdi 1/8'lik notadan bahsedeceğiz. Burada mevcut zamanı iki eşit parçaya bölüyorum. Dikkat zamanı iki eşit parçaya bölüyorum. Şimdi 1/16'lık notaya geçiyorum. Yani mevcut zamanı 4 eşit parçaya böleceğiz. Burada sağ-sol kordinasyonu çok önemli. 1-2-3-4 4'lük düzen içerisinde 1 ölçü yapar. Geliştirmek için bir diğer egzersiz 1 ölçü sağ el, 1 ölçü sol el çalışacağım. 

Bu haftaki dersimizin sonuna geldik. Motto müziğe abone olmayı unutmayın. 

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Follow Us on Facebook