Davul Öğreniyorum (7. Bölüm) - Motto Müzik
Davul Öğreniyorum (7. Bölüm) - Motto Müzik
Müzik güncellenmiş 2 yıl önce

Davul Öğreniyorum (7. Bölüm) - Motto Müzik

ABONE OLUN ►http://goo.gl/2IVp1m
Onur Akça, bu bölümde bir önceki derste yaptığınız vuruş tekniklerini birleştirip, piramit yapmayı gösterecek, kaçırmayın!

Bizi Sosyal Medya Hesaplarımızdan Da Takip Edebilirsiniz

Facebook ► https://www.facebook.com/mottomuzik
Twitter ► https://www.twitter.com/mottomuziktv
Instagram ►https://www.instagram.com/mottomuzik

Motto Müzik YouTube'dan yayın yapan bir müzik kanalıdır. "Gitar nasıl öğrenilir?" "Davul nasıl çalınır?" "Kulaklık alınırken nelere dikkat edilir?" "Ses sistemi kurulurken nelere dikkat edilir?" gibi sorularınızın profesyonelce yanıtlandığı ve aynı zamanda müzik dünyası hakkında en güncel haberlerin de barındığı, ünlülerle söyleşilerin de bulunduğu kısacası müziğin her yerinde olan bir YouTube kanalıdır.

Siz de videoların altına yorum yaparak eğitmenlerimiz ve uzmanlarımız ile iletişime geçebilir, müzik ile ilgili aklınızdaki soru işaretlerinden arınabilirsiniz.

1. Davul Öğreniyorum (7. Bölüm) - Motto Müzik

2. Davul Öğreniyorum (7. Bölüm) - Motto Müzik

Motto müzikten herkese merhaba. Bir önceki dersimizde 4'lük nota, 2'lik nota, 1'lik, 8'lik ve 16'lık notadan bahsetmiştik. Bunları teker teker çaldık. Umarım sizde çalmış ve çalışmışsınızdır. Şimdi birleştirip bir pramit şeklinde çalmayı göstereceğim. Önce sağ elimizle sonra solla daha sonra ise ikisiyle beraber çalacağız. Her notayı 4 defa çalacağım. 4/4'lük, 2/4'lük, 1/4'lük,1/8 ve 1/16'lık notaları sırasıyla çalıyorum. Şimdi tekrar bunu sol elimle yapıyorum. En önemli egzersizimiz aslında bu. Yani 1/16'lık ve 1/8'lik arasındaki geçişler. Bunu lütfen iki elinizle ayrı ayrı çalışın. Yani pramidi önce 4/4'lük, 2/4'lük, 1/4'lük, 1/8'lük ve 1/16'lık çalıyoruz. Daha sonra Burdan tekrar yukarıya çıkıyoruz. Yani  1/16'lık,1/8'lük, 1/4'lük,2/4'lük, ve 4/4'lük olarak. Önce sağ elle bunu yapıyoruz yani aşağıya indik, tekrar yukarıya çıktık. Sol ellimizle aşağıya indik tekrar yukarıya çıktık. Daha sonra iki elle aralıksız olarak yani sağ sol olarak yapacağız. Şimdi bunları sağ sol çalacağım.  Ölçüleri saymaya özen gösterin. Bunu yaptığınız zaman mutlaka durun ve o ölçüyü tekrar baştan çalmaya başlayın. Bu şekilde lütfen 16'lıktan 4/4'lüğe kadar yukarıya doğru çıkmanızı istiyorum. Bu egzersiz çok faydalıdır. Bütün notaları time içinde düzgün şekilde doğru çalmanızı sağlar.

Evet bu haftalık dersimizin sonuna geldik. Sorularınızı videonun altına yazabilirsiniz.. 

Kanalımıza abone olmayı unutmayın. Bizi takip edin. 

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Follow Us on Facebook