Davul Öğreniyorum (8. Bölüm) - Motto Müzik
Davul Öğreniyorum (8. Bölüm) - Motto Müzik
Müzik güncellenmiş 2 yıl önce

Davul Öğreniyorum (8. Bölüm) - Motto Müzik

ABONE OLUN ►http://goo.gl/2IVp1m
Bu bölümde iki elimizi birden çalıştıracağız.

Bizi Sosyal Medya Hesaplarımızdan Da Takip Edebilirsiniz

Facebook ► https://www.facebook.com/mottomuzik
Twitter ► https://www.twitter.com/mottomuziktv
Instagram ►https://www.instagram.com/mottomuzik

Motto Müzik YouTube'dan yayın yapan bir müzik kanalıdır. "Gitar nasıl öğrenilir?" "Davul nasıl çalınır?" "Kulaklık alınırken nelere dikkat edilir?" "Ses sistemi kurulurken nelere dikkat edilir?" gibi sorularınızın profesyonelce yanıtlandığı ve aynı zamanda müzik dünyası hakkında en güncel haberlerin de barındığı, ünlülerle söyleşilerin de bulunduğu kısacası müziğin her yerinde olan bir YouTube kanalıdır.

Siz de videoların altına yorum yaparak eğitmenlerimiz ve uzmanlarımız ile iletişime geçebilir, müzik ile ilgili aklınızdaki soru işaretlerinden arınabilirsiniz.

1. Davul Öğreniyorum (8. Bölüm) - Motto Müzik

2. Davul Öğreniyorum (8. Bölüm) - Motto Müzik

Motto müzikten herkese merhaba. Geçen hafta pramidi yapmıştık. Bu sefer iki elimizi birden çalıştıracağız. Bu egzersizimizde ve şimdiye kadar yaptığımız egzersizlerde hep sağ sol el yani birer vuruşlar halinde çalışıyorduk. Bugün ise ikili vuruşları çalışacağız. Yani bir elle iki vuruş arka arkaya nasıl çalabiliriz bunu göreceğiz. Tekrar sağ elimi trompetin üzerine koyuyorum ve metronomumu açıyorum. 60 ppm de çalacağım her zamanki gibi. Burda özellikle 4/4'den ve 2/4'den başlamamız gerek yok hatta 1/4'e gerek yok bence. Bu zamana kadar düzgün çalıştıysak belli bir ilerleme katettiysek. 1/8'lik ve 1/16'lıktan devam edelim. Yani sağ elimle iki vuruş sol elimle iki vuruş yaoacağım. sağ-sağ sol-sol ... Arada hızlanıp ya da yavşlarsanız mutlaka durun ve baştan başlayın. Şimdi 16'lık çalacağız.. İki elinizle eşit vurmaya çalışın.Burda bir ölçü içerisinde yarısını yani 2 vuruş 16'lık 2 vuruş 8'lik yaptım. Şimdi ise bir ölçü 8'lik bir ölçü 16'lık yaptım. Şimdi bir ölçü içinde yarısı 8'lik yarısı 16'lık çalacağım. Daha sonraki ölçüde  ise komple 8'lik komple 16'lık çalacağım. Sonra tekrar başa dönüyorum tabii. Double shot yani çift vuruş iki elimizin arka arkaya yaptığı vuruşlardır. Yani şimdiye kadar tek elimizi kullanıdk, arka arkaya tek vuruşlar halinde kullandık. Double shot ise tek elin arka arkaya iki vuruş yapması ve buna takiben de diğerinin takip ederek aynı vuruşu yapması. Yani sağ-sağ/ sol-sol. Parmaklarınızı kapalı tutun, hedefiniz tam 12 olsun. Sesler eşit olsun lütfen. 

Bu haftalık dersimizin sonuna geldik. Bir sonraki dersimizde görüşmek üzere. Sorularınızı video altına yazabilirsiniz. Motto müziğe abone olmayı unutmayın.. 

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Follow Us on Facebook